Шампионът Нефтохимик (Бургас) победи като домакин Левски със 78:66 (18:24, 27:12, 7:19, 26:11) точки и стартира с победа във финала на Националната баскетболна лига за жени. Играе се до три успеха от пет мача, а втората среща е утре от 18.30 часа отново в Бургас.

Двата отбора си размениха по две части. Левски спечели първата и третата, а домакините - втората и четвъртата, с което стигнаха до успеха. След като спечелиха първата част с 24:18, на почивката баскетболистите на Левски губеха с 9 точки - 36:45. През третата част "сините" успяха да се върнат в мача и поведоха с 55:52 преди последните десет минути.

Зоя Станоева вкара две поредни тройки за 58:55 за Лукойл Нефтохимик, като домакините направиха серия от 13:0 и поведоха с 10 точки - 67:57 в средата на четвъртината. Най-голямата разлика в мача бе 16 точки при 73:57 3:32 минути преди сиранета.

Най-резултатна за домакините бе Зоя Станоева с 24 точки. Американката Тамара Боуи добави 21 точки, а сънародничката й Детрина Уайт се отчете с 10 точки и 9 борби.За Левски с по 17 точки завършиха Петя Джамбазка и Наталия Топалова, а Радослава Бъчварова добави 16 точки.