Шампионът Лукойл Академик продължава без загуба в Националната баскетболна лига за мъже, след като в среща от 14-ия кръг победи като домакин в своята зала в Правец Рилски спортист с 96:87 (28:24, 28:14, 19:23, 21:26) точки и остава начело в класирането.

Студентите имат 14 победи в 14 мача и са на върха в класирането с 28 точки. С изключение на началните минути шампионите водеха през целия мач и победиха с 9 точки разлика.

Четири минути преди последната сирена гостите намалиха пасива си на 10 точки - 71:81, а след това силите им стигнаха само да направят 87:96.

За тима на нефтената компания петима играчи завършиха с двуцифрен актив, но най-резултатни бяха Доминик Джеймс с 19 точки, Тодор Стойков с 16 и Божидар Аврамов с 12 точки.

За Рилски спортист с 25 точки и 9 борби се отличи Иван Лилов, а 14 точки добави Димитър Караджовски.