Левски е единственият тим, който днес се класира за финалната четворка на турнира за Купата на България при мъжете, след като победи като гост Рилски спортист със 79:74 точки в новата зала в Самоков, където ще бъдат и финалите на надпреварата.

Така с 2-0 победи в серията сините се класираха за полуфиналите, където ще срещнат победителя от двойката Балкан Ботевград - Черно море Еврохолд, който ще се определи от трети мач, след като днес варненците у дома изравниха на 1-1 победи след успех с 85:73 у дома.

Трети двубой ще има и между ЦСКА-Интерлоджик и Ямбол, след като червените загубиха със 75:81 точки гостуването си край река Тунджа за реванша от четвъртфиналите.

Решителните трети срещи са в четвъртък от 18:00 часа, а домакините ще бъдат Балкан и ЦСКА.

В последния четвъртфинал Спартак Плевен приема Лукойл Академик след загуба със 71:88 точки в първата среща, като двубоят е в петък заради участието на студентите в Купа УЛЕБ.