Крилото на Спартак Плевен Роб Престън ще отсъства между две и три седмици, след като получи неприятна травма в прасеца по време на снощния мач с Ямбол. Спартак изненадващо загуби с 94:102 в собствената си зала „Балканстрой” в последния двубой от 14-я кръг на НБЛ. Американецът бе принуден да напусне паркета в първата минута на четвъртата част, след като усети силни болки в крака си.

Диагнозата, поставена днес на Роб Престън, е частично разкъсан мускул на прасеца. За щастие травмата на баскетболиста съвпада с паузата в първенството, което ще се поднови едва на 14 февруари. Почти сигурно Престън няма да играе в мача срещу Рилски спортист на тази дата. Той обаче се надява да е готов за домакинството на Левски седмица по-късно, тъй като иска да постигне успех срещу бившия си отбор.

„Чувствам се добре, но не мога да стъпвам на контузения си крак,” заяви Роб Престън. „Надявам се до две-три седмици да съм готов и да играя срещу Левски,” добави той за Гонг.