Рилски спортист записа седмата си победа в НБЛ след успех над Черно море Тича във Варна с 86:75. Гостите до момента нямат допусната загуба в надпреварата, а домакините са с актив от един успех и 7 поражения. За победителите Барет Бенсън завърши с дабъл-дабъл - 22 точки и 12 борби.

Домакините започнаха много добре мача и за почти пет минути игра успяха да поведат с 15:4. След прекъсване, поискано от треньора на гостите Людмил Хаджисотиров, играчите на Рилски спортист показаха много по-добра игра и успяха да вкарат 11 безответни точки и да изравнят резултата при 15:15 около минута и 40 секунди преди края на първата част, която бе спечелена от тях с 19:16. Рилски спортист продължи със същото темпо и в началото на втората част и за малко повече от минута и половина игра успя да вкара 9 поредни точки и дръпна в резултата - 28:16. Домакините веднага отвърнаха с 8 безответни точки и намалиха пасива си до 4 точки - 24:28. Четири минути преди почивката гостите успяха да поведат с 9 точки при 36:29. На полувремето резултатът бе 45:35 за Рилски спортист. През първото полувреме гостите спечелиха почти двойно повече борби от домакините - 27 срещу 14.

След почивката играта бе много интересна и равностойна, а двата отбора се редуваха да вкарват кош след кош. В средата на третата част с тройка на Веселин Георгиев домакините успяха да намалят пасива си до 5 точки - 49:54. С добра игра в края на третата част гостите успяха да натрупат преднина от 13 точки - 69:56, преди последната част. За малко повече от три минути игра през последната част домакините вкараха 7 срещу 2 точки и намалиха изоставането си до 8 точки - 63:71.

Силите на играчите на Черно море Тича не стигнаха за обрат и Рилски спортист записа седмата си поредна победа в НБЛ.