Рилски спортист (Самоков) победи гостуващия Спартак (Плевен) с 88:80 (22:19, 24:19, 22:23, 20:19) в дербито от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. ака възпитаниците на Любомир Киров записаха 20-и успех и запазват втората си позиция в класирането с равен актив с лидера Черноморец от 20-5. Плевенчани са на трето място с 18 победи и 7 поражения.

Домакините поведоха още от началото и на почивката имаха преднина от 46:38. В началото на второто полувреме резултатът беше равен 55:55 и 57:57, след което играчите от Самоков отново взе аванс и не го изпуснаха до края. Най-голямата преднина за Рилски спортист беше 11 точки, достигнаха няколко пъти през последната четвърт.

Джоузеф Лоусън и Джон Флорвиъс вкараха по 16 точки за успеха. Майкълин Скот наниза 11, а Алекс Симеонов записа 10 точки и 5 борби.

За Спартак се отличиха Талиб Занна и Родни Първис с по 19 точки. Алекс Ломакс реализира 12, а Константин Тошков и Цветомир Чернокожев по 10.

По-късно днес Миньор 2015 (Перник) приема Берое (Стара Загора) в последната среща от кръга.

От 15 до 17 март в Бургас предстои турнира за Купата на България по баскетбол за мъже.