Рилски спортист победи ЦСКА с 92:84 (20:23, 28:21, 27:18, 17:22) в среща от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. В "Арена Самоков" съставът на Любомир Киров записа 13-и пореден успех и втори последователен в първата шестица на първенството.

Така играчите от Самоков се изравниха в класирането с лидера Черноморец (Бургас), след като и двата състава имат по 19 победи и 5 загуби. "Червените" са на пета позиция с 13-10, но имат мач по-малко.

Гостите спечелиха първата четвърт, но след по-добри втори 10 минути домакините направиха обрат на почивката 48:44. В третата част отборът на Рилски спортист увеличи аванса си на 75:62 и почти до края на мача водеше с двуцифрен точков актив,

Алън Арнет вкара 17 точки за успеха, а Александър Янев завърши с 16. Чавдар Костов записа 14 точки и 8 асистенции.

За тима на Росен Барчовски се отличиха Георги Боянов с 21 и Венцислав Петков с 20 точки и 6 асистенции. Александър Радукич се отчете с 14 точки и 9 борби.

На 10 март Рилски спортист ще бъде домакин на Спартак Плевен, докато ЦСКА ще гостува ден по-рано на Черноморец.

Ямбол надделя над Миньор 2015 (Перник) с 81:68 (24:17, 21:14, 18:20, 18:17) и записа трети пореден успех в шампионата.

За домакините се отличи Питър Кис с 25 точки и 8 борби за Ямбол. Александър Матушев вкара 19, а Николай Михайлов оформи "дабъл-дабъл" - 11 точки и 13 борби.

Лъчезар Тошков беше най-резултатен за Миньор 2015 с 15 точки, 7 борби и 6 асистенции, Никола Ивкович вкара 11.

В зала "Триадица" Левски записа убедителен успех срещу Берое (Стара Загора) с 90:59 (23:16, 23:4, 25:19, 19:20) в среща от втората шестица. Двата тима имат еднакъв баланс от 8 победи и 16 поражения.

Тимът на Берое беше с група от осем състезатели. Седариан Рейнс не беше в състава, а Дарин Иванов, Николай Николов и Николай Титков играха почти пълни 40 минути.

Възпитаниците на Димитър Ангелов стигнаха до успеха след силна втората четвърт, която спечелиха с 23:4, водеха с 46:40 на почивката и до края на двубоя доминираха.

За Левски Максим Бочев направи "дабъл-дабъл" - 22 точки и 15 борби. Златин Георгиев добави 17 точки и 7 борби, Димитър Маринчешки 14 точки и 11 борби, а Лъчезар Димитров се отчете с 12 и 8 асистенции.

Николай Титков беше най-резултатен за Берое с 23 точки, 7 борби и 5 асистенции. Дарин Иванов приключи с 15 точки. /БТА