Рилски спортист спечели дербито срещу Спартак Плевен от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. В Самоков възпитаниците на Людмил Хаджисотиров победиха с 93:70 (26:26, 20:18, 18:12, 29:14) след силна последна четвърт и записаха четвърта поредна победа.

Двубоят беше изключително оспорван. На почивката вицешампионите от миналия сезон имаха аванс от 46:44, а след 30 минути - 65:56. Домакините започнаха последните 10 минути със серия от 24:8 и поведоха с 88:64 малко повече от четири минути преди края, с което решиха изхода от мача.

Трей Портър беше най-полезен с "дабъл-дабъл" 0 25 точки и 10 борби. Павлин Иванов завърши с 18 точки и 7 асистенции, Алекс Симеонов реализира 14 точки и 4 борби, а Златин Георгиев - 12 точки и 6 асистенции. За Спартак Симеон Илиев бе най-резултатен с 23 точки и 6 борби, а Димитър Маринчешки се отчете с 15 точки и 9 борби.