Шампионът от редовния сезон в Националната баскетболна лига Рилски спортист е само на победа от участие във финал мъжкото първенство.

В Самоков играчите на Людмил Хаджисотиров надиграха с 89:75 (24:20, 22:21, 22:20, 21:14) Спартак Плевен и поведоха с 2:0 успеха в серията до три победи от пет мача.

Днешният мач беше много по-равностоен от предходния преди два дни, в който Рилски спортист спечели с 29 точки разлика. Плевенчани се държаха много близко до съперника си в първите 32 минути на мача и чак в последната четвърт домакините успяха да отворят преднина от над 10 точки.

Най-резултатен за Рилски спортист бе Павлин Иванов с 25 точки, а още 21 добави Брендън Браун. С 10 точки завърши Барет Бенсън.

За Спартак Николай Стоянов вкара 16 точки, а Коча Йовович завърши с 12.

Следващият мач от серията е в сряда в Плевен.