Рилски спортист (Самоков) постигна шеста поредна победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Воденият от старши треньора Людмил Хаджисотиров тим надигра  Берое (Стара Загора) със 100: 84 (27:17, 28:23, 18:22, 27:22) като домакин в среща от шестия кръг и оглавява временното класиране в НБЛ. За Берое поражението бе четвърто.

Домакините доминираха през целия мач, имаха превъзходство в борбата под коша, а най-голямата им преднина достигна 21 точки. Рилски спортист натрупа аванс от 10 точки в първата четвърт, приключила при 27:17, а на почивката резултатът бе 55:40 в полза на самоковци.

Баскетболистите на Берое изиграха по-добра трета четвърт, в която намалиха малко пасива си и преди последните 10 минути Рилски спортист водеше с 11 точки – 73:63. До края вицешампионите не допуснаха колебания и стигнаха до успеха.

Димаджио Уигинс бе най-резултатен за състава от Самоков в 21 точки и 8 борби. Брандън Рандолф завърши с 20 точки, 9 борби и 3 асистенции, а по 16 точки отбелязаха Крис Минков и Евън Бати.

За Берое с 22 точки и 10 борби се отличи Дариъс Хол.

В следващия кръг Рилски спортист приема Академик Пловдив на 26 ноември, а Берое е домакин на ЦСКА в Стара Загора два дни по-късно.