Отборът на Рилски спортист победи Берое (Стара Загора) с 83:68 (23:14, 11:19, 30:13, 19:22) в Самоков в отложен мач от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Воденият от старши треньора Людмил Хаджисотиров състав постигна 12-и пореден успех в шампионата и продължава без поражение от началото на сезона в челото на временното класиране. Берое пък допусна седма загуба от 15 изиграни мача и заема втората позиция.

Домакините стартираха силно и поведоха с 23:14, но със серия от 6:0 в края на втората четвърт, гостите намалиха пасива си до 1 точка на почивката - 34:33. В третата част обаче Рилски спортист не остави съмнения в превъзходството си. Отборът от Самоков вкара 21 безответни точки за около 4 минути и преди последната част поведе с 64:46 като до края не позволи на съперника да се доближи в резултата.
Златин Георгиев, Алекс Симеонов и Трей Портър реализираха по 13 точки за победителите, а последният добави и 12 борби.

Мартин Сотиров отбеляза 19 точки за Берое, Седариан Рейнс се включи със 17 точки и 13 борби, а Обина Олека завърши с 14 точки и 12 борби.