Отборът на Рилски спортист се върна на върха в Националната баскетболна лига, след като записа разгромен успех със 96:45 (32:8, 24:13, 24:6, 16:18) над последния в подреждането Черно море Тича.

В Самоков домакините не показаха особена милост към младия състав на варненци, като спечелиха със сериозна разлика всяка една от четирите части, без последната, в която гостите дори стопиха част от пасива си. Още след първата четвърт Рилски спортист поведе с 32:8, а на полувремето разликата бе преминала 30 точки и резултатът бе 56:21.

За победителите най-резултатен бе Алекс Симеонов със 17 точки. Още по 14 прибавиха Мирослав Васов и Николай Георгиев, а Николас Каравачо завърши с 11 точки.

За Черно море Александър Милов реализира 14 точки.

В класирането в Националната баскетболна лига Рилски спортист елидер с 13 победи и 2 загуби, пред Левски Лукойл, който има 12 победи и 3 поражения. Черно море Тича е на девета позиция с 2 успеха и 14 загуби.