Баскетболният вицешампион Рилски спортист победи ТФТ Скопие (Република Северна Македония) с 81:62 в контролна среща, играна тази вечер в "Арена Самоков".

Двата тима изиграха добър двубой, в който баскетболистите на ТФТ успяха да поведат в началните минути от срещата и след десет минути игра водеха с 22:16. Добри изяви на Крис Минков и Димаджио Уигинс във втората четвърт обаче позволиха на домакините да стигнат до обрат и на почивката да имат аванс от 37:31.

Още от началото на втората половина разликата започна да расте и след 30 минути игра таблото в зала "Арена Самоков" показваше 62:49 в полза на Рилски спортист, най-вече заради отличните изяви на Брендън Рандолф и Евън Бати. В последната четвърт гостите от Република Северна Македония опитаха да се върнат в мача, но това не се случи и Рилски спортист стигна до крайния успех.