Отборът на Рилски спортист победи състава на Ямбол с 96:76  (31:7, 25:25, 25:25, 15:19) като домакин в Самоков в мач от десетия кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Рилски спортист записа трети пореден и общо шести успех от началото на сезона, а баскетболистите на Ямбол претърпяха пета загуба от десет изиграни срещи до момента.

Отлична първа четвърт за домакините даде тон на целия двубой. Рилски спортист поведе с 31:7 след началните 10 минути игра и не изпусна водачеството до края на мача, разчитайки и на по-точната си стрелба от далечна дистанция. На почивката самоковци имаха аванс от 56:32, а след третата четвърт резултатът бе 81:57. Най-голямата разлика в срещата бе 28 точки.

Мирослав Васов бе най-резултатен за победата с 21 точки и 2 борби. Майкълин Скот се отличи със 17 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Джоузеф Лоусън добави 16 точки и 9 борби.

За гостите Питър Кис завърши с 19 точки и 8 борби, а Тейлър Къри се включи с 15 точки и 4 борби.

В следващия 11-и кръг Рилски спортист ще гостува на Спартак Плевен на 8 декември, а тимът на Ямбол приема Шумен на 11 декември./ БТА