Рилски спортист надигра Академик (Пловдив) със 77:63 (27:14, 16:11, 11:21, 23:17) в "Арена Самоков" в мач от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже и записа 13-и пореден успех. Воденият от старши треньора Людмил Хаджисотиров отбор продължава без поражение от началото на сезона и има 26 точки на върха във временното класиране. Тимът на Академик допусна осма загуба от 15 мача и пети с 22 точки.
Домакините поведоха от самото начало и след първите 20 минути имаха аванс от 43:25. Последва добра трета четвърт за пловдивчани, които намалиха изоставането си до 46:54, но до края Рилски спортист отново увеличи преднината си.

Трей Портър беше най-полезен за състава от Самоков с 14 точки и 13 борби, а Брендън Браун добави 12 точки. Робертс Фрейманис се отчете с 10 точки и 9 борби.

Отборът на Балкан победи Шумен като домакин в Ботевград със 112:76 (35:15, 26:17, 20:23, 31:31) в друга среща от кръга. С десетия си успех от началото на сезона ботевградчани се изкачиха на третото място във временното класиране с 24 точки, а тимът Шумен е предпоследен, девети с едва една победа от 16 мача и 17 точки.

Балкан превъзхождаше напълно съперника си и на почивката водеше с 61:32. В състава на ботевградчани не бяха Крис Минков, Калил Дюкс и Трейвин Тибодо.

Дерик Маркс бе най-резултатен за домакините с 27 точки, а по 17 вкараха Димитър Димитров и Михаил Гавазов. За Шумен най-полезен беше Александър Милов с 33 точки и 4 борби.