Рилски спортист приключи с победа редовния сезон в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Съставът от Самоков надигра като гост Шумен с 99:71 (25:21, 20:21, 24:17, 20:12) в мач от 32-ия кръг, предпоследен кръг, а в последния почива. Рилски спортист вече си бе осигурил първото място в класирането и завършва с 26 успеха от 30 изиграни двубоя, като ще има домакинско предимство в плейофите срещу осмия в подреждането Академик Пловдив.

Отборът на Шумен, който ще пропусне плейофите, претърпя трета поредна загуба, като заема 11-ата позиция с 6 победи и 23 поражения, а в последния кръг от редовния сезон на НБЛ ще посрещне Левски на 26 април.

Двата състава направиха равностойно първо полувреме, в чийто край Рилски спортист имаше само 3 точки преднина – 45:42. През второто полувреме гостите наложиха превъзходството си и постепенно увеличиха аванса си до 20 точки в края на третата четвърт, която приключи при 79:59 в тяхна полза. Най-голямата разлика в мача достигна 28 точки.

Чавдар Костов бе най-резултатен за успеха на самоковци с 25 точки и 3 борби. Димаджио Уигинс допринесе с 16 точки и 7 борби, а Александър Янев добави 15 точки.

За Шумен отново се отличи Ишмаел Ел-Амин с 30 точки, 5 борби и 6 асистенции./ БТА