Рилски спортист победи като гост Академик Бултекс 99 (Пловдив) със 77:56 в първия мач от плейофа за бронзовите медали на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Играе се до две победи от три срещи.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров са домакини на втория мач във вторник и при успех ще спечелят бронзовите медали за трета поредна година. В двубоя нямаше никаква интрига, след като гостите поведоха още от началните минути и водеха убедително до края.

Играчите на Рилски спортист имаха преднина от 45:24 на почивката и 62:43 преди последната четвърт. Най-резултатен за победителите беше Шелдън Джетър с 18 точки.

14 точки и 8 добави Травис Тейлър, а 13 точки отбеляза Мартин Маринов. За Академик Никола Маравич записа 12 точки и 7 борби. По 9 точки добавиха Александър Груев и Васил Михайлов.