Рилски спортист победи с 87:80 (17:21, 21:12, 22:19, 27:28) ) като гост Балкан Ботевград в двубой от шестия кръг в мъжкия шампионат на България по баскетбол.

Домакините играха силно в първия период и закономерно поведоха с 21:17, но отборът от Самоков реализира пет безответни точки в началните минути на втория период и след това взе аванс при 38:33 на почивката.

В третата четвърт Рилски спортист се справи с щурма на домакините и увеличи преднината си на осем точки преди началото на решителната част.

Седем минути преди финалната сирена гостуващият отбор имаше аванс от 67:57, а Балкан не успя да направи обрат, губейки с финалното 80:87.

Това е трето поражение за ботевградчани в общо пет изиграни двубоя, докато Рилски спортист излезе на първо място в класирането преди останалите срещи от кръга.

Павлин Иванов вкара 4 тройки и завърши като топреализатор за победителите с 19 точки. 17 точки добави Брендън Браун, а Алекс Симеонов се отличи с 13 точки.

17 точки за шампионите от 2019 година вкара Божидар Аврамов. Сияни Чембърс завърши с 15 точки 6 асистенции за Балкан, а 14 точки вкара Дарко Балабан.

Ботевградчани остават без нито една победа у дома през кампанията.