Рилски спортист победи Левски с 86:80 (20:23, 23:17, 16:20, 27:20) в дерби-срещата от 24-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство.

След равностойна игра в първите три части домакините се възползваха от грешките на съперника в последната четвърт и стигнаха до важния успех, който ги изкачи на третото място в класирането.

През първите 30 минути играта беше доста оспорвана с честа смяна на водачеството.

Рилски спортист нанесе своя удар в първите пет минути на четвъртата част и след серия от 13:4 точки успя да поведе със 72:64.

До края опитите на столичани да стигнат до обрат не се увенчаха с успех.

Най-полезен за домакините беше Бранко Миркович със 17 точки. С 14 точки завърши Асен Саралийски. За Левски най-силно се представи Маркъс Хол с 26 точки.

В друга среща от кръга Ямбол очаквано победи последния в класирането БК Сливен с 92:75 (22:21, 23:17, 26:16, 21:21).