Рилски спортист Самоков се наложи над гостуващия Балкан Ботевград с 85:68 точки и изравни на 2:2 победи серията от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже. Играе се до три успеха от пет мача. Петият двубоя е на 19-и май от 19.00 часа в Ботевград.

Възпитаниците на Росен Барчовски преодоляха пасив от 8 точки през втората четвърт, за да стигнат до успеха. Домакините изоставаха с 27:35, а на почивката губеха с 38:42. Баскетболистите на Рилски спортист изиграха много силно второ полувреме.

В 30-а минута те имаха аванс от 60:54, а най-голямата им преднина беше 19 точки при 83:64 две минути преди сирената. За победителите се отличи Върнън Тейлър с 18 точки, а 17 точки и 6 борби добави Жарко Ракочевич.

Джулиън Норфлийт вкара 15 точки. Антъни Гуджино направи "дабъл-дабъл" - 12 точки и 10 борби, а 10 точки реализира капитанът Йордан Бозов.

За Балкан най-полезен беше Павел Маринов с 21 точки, а по 12 точки отбелязаха Цветослав Острев и Мартин Маринов./БТА