Рилски спортист претърпя втората си поредна загуба в група "B" на ФИБА Къп в Самоков, след като отстъпи пред Прометей със 76:89 (23:22, 12:27, 23:23, 18:17).

Украинците се отличиха с много точна стрелба и не оставиха никакъв шанс за успех за самоковци. Рилски спортист навакса изоставане и дори спечели първата част с 23:22, но след това превъзходството на Прометей беше огромно и гостите се оттеглиха с 14 точки аванс на почивката.
В оставащите два периода играта беше равностойна и отборът от Самоков не можа да промени нищо на полето.

Нико Карвачо вкара 14 точки. По 13 нанизаха Брандън Браун и Павлин Иванов, а с 11 завърши Деян Карамфилов. Рашад Вон стана най-резултатен за победителите с 27 точки, а неговият съотборник Майк Майърс добави още 16 точки.

В петък тимът, воден от Людмил Хаджисотиров, ще се изправи срещу Киев в търсене на последен шанс да се класира напред в турнира. Мачът отново е от 18.00 часа.