Рилски спортист записа трета поредна победа в НБЛ, след като победи Ямбол със 101:81 като гост в мач от третия кръг. Самоковци започнаха по-слабо двубоя, но „избухнаха“ във втората четвърт с 31:8 и това се оказа достатъчно за успеха. Второто полувреме беше равностойно, но ямболци не намериха сили да се справят с класата на съперника.

Петима от играчите на Людмил Хаджисотиров завършиха с двуцифрен точков актив. С 15 точки се отличи Павлин Иванов, който записа и по 3 борби и отнети топки и 5 асистенции. С по 14 точки се разписаха трима от Рилски – Николай Георгиев, Трей Портър и Ей Джей Хес. Портър добави и 10 борби за нов дабъл-дабъл. С 10 точки остана Брендън Браун. За домакините от Ямбол Джеремая Пейдж наниза впечатляващите 30 точки, а 17 добави Кортни Алекзандър.

В следващия кръг Рилски спортист е домакин на Спартак Плевен, а Ямбол ще гостува в Бургас на Черноморец.