Рилски спортист нанесе трета поредна и общо седма загуба на Черно море Тича в НБЛ. Самоковският тим победи при гостуването си във Варна с 80:73 . С успеха си Рилски спортист има в актива си 7 победи и 3 загуби, докато варненският тим е с три успеха и 7 поражения.

Двата отбора изиграха много интересна първа част. Гостите поведоха в началото ,но домакините изравниха при 6:6. След равенството отново отборът на Рилски спортист поведе в резултата, а след близо 5 минути игра с тройка на Милян Боцка Черно море Тича поведе за първи път в мача при 12:11. Последва едно равенство при 19:19, но заради много грешки на домакините в края на първата част Рилски спортист я спечели с 30:24.

В началото на втората част гостите поведоха с 9 точки при 36:27, но домакините успяха да стопят изоставането си в средата на частта до 3 точки при 33:36. Черно море Тича успя да изравни резултата чрез Симеон Илиев при 39:39 около две минути преди почивката. На полувремето резултатът бе 42:41 в полза на Черно море Тича. В началото на третата част гостите вкараха 2 срещу 1 тройка и поведоха в резултата.

Домакините изравниха след три минути игра при 47:47, след което двата отбора постоянно се сменяха като водачи в резултата. След много грешки на домакините в края на третата част гостите успяха да натрупат преднина от 8 точки 45 секунди преди края, а преди последната част резултатът бе 62:56 за Рилски спортист.

За около 5 минути и половина игра през последната част домакините вкараха 9 срещу 4 точки и успяха да намалят изоставането си до само точка - 65:66. Силите на домакините обаче не стигнаха за успех и Рилски спортист заслужено взе мача с 80:73.