Рилски спортист победи като гост Черноморец с 84:64 точки в отложена среща от 15-я кръг на Националната баскетболна лига за мъже. След успеха възпитаниците на Росен Барчовски се изкачиха на четвърто място в класирането с 25 точки актив.

Лидер е Лукойл Академик с 29 точки. Черноморец е на осмо място със 17 точки.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, след което гостите имаха преднина от само точка - 38:37. В третата четвърт баскетболистите от Самоков отбелязаха 26 точки срещу 17 за домакините, а в последните 10 минути преднината им достигна дори 20 точки разлика.

С 20 точки и 13 борби за победителите завърши Тони Гуджино, а Джулиън Норфлийт добави 17 точки.

За домакините с 22 точки приключи Емил Бинев, а с по 15 се отчетоха Деян Белич и Димитър Рошманов. /БТА