Рилски спортист се класира за полуфиналите в турнира за efbet Купа на България по баскетбол за мъже. Отборът от Самоков победи лесно със 119:97 (31:24, 26:19, 32:27, 30:27) състава на А1 Академик София и утре ще се изправи срещу Балкан Ботевград.

Рилски спортист започна двубоя значително по-силно от своя съперник и половин минута преди края на първата част водеше с десет точки - 31:21.

Самоковци продължиха да диктуват събитията на полето и на почивката имаха преднина от 57:43. Точно 44 секунди преди финалната сирена за третия период фаворитът в мача отново не остави съмнения в превъзходството си при 87:68.

Най-резултатен за победителите стана Хавиер Джонсън с 18 точки, а 17 точки за успеха добави Брендън Браун.
Николай Грозев от А1 Академик вкара 28 точки.

В другия полуфинал в събота в софийската зала "Универсиада" Левски Лукойл ще играе срещу Академик Бултекс 99.