Рилски спортист (Самоков) победи драматично гостуващия Ямбол със 73:72 (18:13, 19:26, 23:25, 23:18) точки в мач от седмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Росен Барчовски стигнаха до успеха след наказателен удар на Христо Захариев две секунди преди края.

Домакините водеха през първата част, която спечелиха с 18:13 точки. Във вторите 10 минути предимството бе за играчите на Иван Чолаков, който вкараха 26 точки срещу 19 за съперника и на почивката имаха аванс от две точки - 39:37, след като Станислав Говедаров вкара кош преди сирената.

След подновяването на играта гостите продължиха да водят в резултата, като само два пъти играчите на Рилски спортист изравняваха - 39:39 и 49:49. Последните 10 минути бяха доста оспорвани. Баскетболистите на Ямбол имаха малка преднина, а домакините стигнаха до равенство в 34-та минута - 69:69.

Минута преди сирената с кош на Христо Захариев Рилски спортист изравни - 79:79, но малко след това Браян Ормън бе точен за гостите. Последва наказателен удар на Неманя Милошевич за Ямбол, но с тройка на Тери Смит домакините изравниха 82:82 само 14 секунди преди края.

Милошевич не успя при следващата атака, а Дурчев фаулира Захариев, който с един наказателен удар донесе победата на тима от Самоков.

За Рилски спортист се отличиха Тери Смит с 22 точки и 5 борби, Христо Захариев със 17 точки и Бранко Миркович с 11 точки и 6 борби.

За Ямбол Неманя Милошевич реализира 19 точки, а с по 15 точки завършиха Станислав Говедаров и Мартин Дурчев.