Рилски спортист спечели за втора поредна година бронзовите медали от турнира за Купата на България по баскетбол при мъжете.

Самоковци се прибират с медали за трети път в последните 4 издания на надпреварата.

Мястото им в тройката мина през мач за бронза срещу Балкан, който Рилецо спечели след нова убедителна изява, и успех с 96:90.

Представянето на Рилски спортист на целия турнир бе впечатляващо, като самоковци отстраниха Лукойл Академик на четвъртфинал, след това два пъти играха страхотно срещу Левски на полуфинала, и накрая биха Балкан.

Въпреки огромната умора, баскетболистите на Росен Барчовски показаха характер, събраха се и заслужиха медала със своята атакуваща игра.

И двата отбора не хвърлиха много старание в защита, но за сметка на това предложиха атракция за феновете в залата.

Рилски водеше играта от самото начало, и въпреки че Балкан не позволи откъсване и дори бе изравнил резултата в последната четвърт, на "зелените" не им достигна концентрация за пълен обрат.

Страхотен мач за Рилецо изиграха всички от състава на терена, а Евън Равънел регистрира невероятен трипъл-дабъл с 13 точки, 10 борби и 10 асистенции. Отличен процент на стрелба и по-добра борба обусловиха победата.