Рилски спортист се наложи с 96:77 при гостуването си на Спартак в Плевен, и сложи край на негативната серия от четири загуби. Плевенчани играха добре до почивката, и се възползваха отлично от пропуските на гостите. Контузия на Станислав Ваклинов и сцепена вежда на Шон Барнет допълнително затрудниха Рилецо, който и без това не показа особена организация през първото полувреме.

На почивката двата тима се оттеглиха при 44:44. В третата четвърт обаче Рилски показа основното си оръжие - атака, и наниза 30 точки, за да дръпне в резултата, а в последната част удържа Спартак до едва 11 точки, за да реши всичко. Без най-добрия си играч този сезон, Цветослав Острев, плевенчани не успяха да издържат на темпото, и да изненадат съперника.

Силен мач за Рилецо изигра Върнън Тейлър с 28 точки, а четирима негови съотборници завършиха с двуцифрен точков актив.

За Спартак 22 точки реализира Александър Дяковски, плюс девет асистенции, но домакините направиха и 22 грешки.