Отборът на Рилски спортист загуби драматично при гостуването си на македонския Фершпед Работнички със 76:80 (20:20, 18:25, 17:17, 21:18) в мач от първия кръг в група А на Балканската лига по баскетбола за мъже.

Домакините започнаха по-силно и в средата на първата четвърт поведоха с 12:6, но до края на частта българите се разиграха и изравниха. В 15-ата минута след две поредни тройки на Георги Чековски и Димитар Мираковски македонците дръпнаха с 36:27, а 2:35 минути преди почивката домакините записаха най-голямата разлика в мача от 10 точки при 41:31. След втората четвърт Работнички имаше аванс от 7 точки, който се запази и след равностойната трета част. След серия от 7:0 точки българите се доближиха до 66:68 в 33-ата минута, а 3:42 минути преди края дори поведоха със 73:71. Последното равенство беше фиксирано при 76:76 малко повече от две минути преди финалната сирена, но до края домакините вкараха четири безответни точки, с което заслужиха победата.

Най-полезен за Работнички беше Георги Чековски с 25 точки и 8 борби. Александар Димитровски добави 20 точки, а Дарко Соколов завърши с 13.

За самоковци най-силен беше Травис Питърсън със 17 точки и 9 борби. С по 10 точки се отличиха Георги Давидов, Дейвид Бърджис и Богдан Боев.