Отборът на домакините от Рилски спортист спечелиха бронзовите медали на турнира за Купа "Леденика България" по баскетбол за жени в "Арена Самоков", след като в "малкия финал" победи Берое 07 (Стара Загора) с 85:66 точки.

До почивката срещата бе равностойна и баскетболистките от Самоков имаха преднина само от 2 точки - 44:42.

Те решиха мача в първите шест минути на третата част, когато направиха серия от 15:0 и поведоха със 17 точки - 59:42, след като старозагорки не успяха да отбележат кош в рамките на почти седем минути игра.

С кош на Христина Иванова 55 секунди разликата достигна 20 точки в полза на Рилски спортист - 68:48.

През последните 10 минути срещата се доиграваше като секунди преди края разликата отново бе 20 точки - 85:65 след тройка на Галина Станчева.

Изключително силен мач за домакините направи ветеранката Агнеса Дойчинова, която записа "дабъл-дабъл" - 33 точки и 13 борби, 25 точки добави Христина Иванова, а 14 Галина Станчева.

За Берое 07 Жанета Жельова реализира 23 точки, Албена Бачкова - 14, а Зорница Калоферова - 13.

Финалът е утре от 18.00 часа в Самоков между отборите на Лукойл Нефтохимик (Бургас) и Дунав Еконт (Русе).