Рилски спортист победи Черноморец с 82:71 (18:16, 15:19, 27:16, 22:20) като домакин в двубой от деветия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Успехът бе девети пореден за състава от Самоков, който няма загуба до момента в шампионата. Тимът на Черноморец допусна второ поражение от девет изиграни мача и остава на трето място с актив от 16 точки, колкото има и вторият Левски.

Двата състава изиграха интересен сблъсък в "Арена Самоков", а домакините извоюваха победата през второто полувреме. Гостите имаха аванс от 2 точки на почивката при 35:33, но след силна трета четвърт, в която баскетболистите на Рилски спортист спечелиха с 27:16, те поведоха с 60:51 преди последните 10 минути. До края домакините поддържаха аванса си и дори го увеличиха до 19 точки три минути преди финалната сирена.

Брендън Браун бе най-резултатен за Рилски спортист със 17 точки и 6 борби, а трима играчи на домакините отбелязаха по 14 точки - Алекс Симеонов, Павлин Иванов и Трей Портър.

За Черноморец Кортни Белджър завърши с 19 точки, Уендъл Люис вкара 16, а Георги Боянов направи "дабъл-дабъл" от 14 точки и 13 борби.

В следващия десети кръг в Националната баскетболна лига на 29 декември Рилски спортист приема Шумен, а Черноморец гостува на Академик в Пловдив.