Рилски спортист се наложи у дома над Спартак Плевен с 66:62 (12:14, 11:8, 18:21, 25:19) в отложен двубой от първия кръг на Националната баскетболна лига.

Всичко в двубоя се реши в последните три минути. Престън наниза тройка и даде преднина от две точки за гостите. Сърбинът Сърджан Живкович вкара кош и фал за 59:58 за Рилецо преди Димитров и Боев да си разменят по кош за 61:60 за домакините 71 секунди преди края, информира bulgarianbasket.com.

Хриси Димитров сбърка в атака, а след това извърши и петото си лично нарушение 42 секунди преди края. Боев вкара първият наказателен удар, а след пропуска при втория Травис Питърсън напомни за себе си и довкара отскочилата топка за 64:60. В оставащото време първо двата състава си размениха по два наказателни удара, а в края отчайващите стрелби на Престън и Владимир Маринов от зоната на трите точки не влязоха, запазвайки резултата 66:62.

Най-резултатен за победителите в оспорвания двубой бе Александър Груев със 17 точки. По 11 добавиха Богдан Боев и Сърджан Живкович, който се отличи и с 10 борби. Травис Питърсън пак овладя 11 борби и вкара 8 точки.

За Спартак Хрисимир Димитров бе над всички с 21 точки и 11 борби за 37 минути игра. Роб Престън отбеляза 16, а Джо Кенърли вкара още 11 точки за плевенчаните.