Рилски спортист победи македонския Торус с 98:85 в контролна среща, играна в „Арена Самоков”. Самоковският тим използва паузата в първенството заради лагера на националния отбор, и провери силите си срещу третия в Суперлигата на Македония. Рилецо се готви за съботната среща от НБЛ срещу Балкан, както и за четвъртфинала за Купата на България срещу Лукойл Академик другия четвъртък.

Двубоят срещу Торус започна малко колебливо за момчетата на Александър Тодоров, които отстъпиха първата четвърт с пет точки – 16:21. Те обаче бързо стегнаха редиците и на полувремето вече имаха преднина от 13 точки, като отбелязаха двойно повече точки от съперника във втората част – 36 срещу 18, и така на почивка резултатът бе 52:39 в тяхна полза.

Авансът на Рилецо нарасна в третата четвърт, след която те водеха с 16, за да се стигне до последния период, който след равностойна игра приключи мача при 98:85.

Въпреки първоначалното намерение на спортно-техническия щаб да проведе срещата на закрити врати, интересът към нея промени решението и около 300 души изгледаха контролата.

Капитанът на Рилски спортист Александър Груев изигра пореден силен мач, като завърши с дабъл-дабъл – 18 точки и 12 асистенции, като бе безгрешен при стрелбата си от средно разстояние. Травис Питърсън бе вторият играч на самоковци, отчел се с двойно постижение – 16 точки и 14 борби, към които добави и пет асистенции.

Симеон Найденов добави 18 точки, от които четири тройки. Роб Престън и Богдан Боев бяха другите двама с двуцифрен актив в състава – първият със 17 точки, а вторият с 15, като и двамата отбелязаха по три тройки.

Най-резултатен в мача бе Димитър Караджовски от състава на Торус с 27 точки.