Първият съперник на баскетболистите ни в подготовката за Евро 2009 в Полша – Португалия пристига утре сутрин в България. Португалците пък вече започнаха подготовка за участието си в допълнителните евроквалификации за шампионата на Стария континент и дори изиграха няколко контроли, като записаха победа над Финландия с 67:59 точки и поражение от Бразилия със 73:77 точки.

Португалия е в група А на допълнителния квалификационен турнир заедно с Босна и Херцеговина и Белгия.

Българските баскетболисти пък подновиха тренировки днес, след като получиха ден почивка в неделя. Националите посрещат Португалия в два приятелски мача в зала „Универсиада” в сряда от 18 часа и в четвъртък от 20.45 часа. Очаква се за първи път пред родните фенове да се изявят двамата нови американци Ърл Роуланд и Андре Оуенс.