Отборът на Шумен постигна първата си победа в Националната баскетболна лига за мъже след успех като гост на Черно море Тича със 76:71. Тимът има допуснати и 8 загуби. За Черно море Тича това е девета загуба, като варненският тим има само една победа. За победителите Деян Биелич завърши с "дабъл-дабъл" - 31 точки и 22 борби. За домакините Мартин Коцев вкара 26 точки, взе 7 борби и направи 4 асистенции.
В началото на срещата стрелбата и на двата отбора бе доста слаба. Гостите обаче се ориентираха по-добре и поведоха в резултата с 6:2. Шуменският тим започна да трупа преднина, която около половин минути преди края на първата част достигна до 11 точки - 21:10 за гостите, които взеха лесно първата четвърт с 21:14. Домакините намалиха изоставането си в началото на втората част до 4 точки при 19:23, но гостите веднага успяха да си върнат аванса от около 7 точки. След близо 7 минути игра Шумен поведе с 12 точки при 37:25, а на полувремето резултатът бе 42:27 за гостите. За първите две части Деян Биелич от гостите бе с дабъл-дабъл - 16 точки и 11 борби.

След почивката домакините, подкрепяни от вярната си публика, показаха много по-добра игра и успяха да намалят изоставането си до 8 точки след 4 и половина минути игра - 40:48, а около 4 минути и 25 секунди преди края след два успешно изпълнени наказателни удари от Мартин Стефанов намалиха пасива си до 4 точки - 45:49. До края на третата част играта бе сравнително равностойна, а преди последната решителна четвърт гостите водеха с 61:53.

През последната част и двата отбора допускаха много грешки и стрелбата им не бе на ниво, но гостите успяха да поддържат аванса си. 16,7 секунди преди края с кош на Веселин Георгиев домакините намалиха пасива си на 4 точки - 70:74. Силите на домакините не стигнаха за обрат и Шумен взе първата си победа в НБЛ.