Левски разгроми Спартак (Плевен) със 108:73 (38:21, 24:25, 20:20, 26:7) точки в първа среща от четвъртфиналните плейофи на мъжкото баскетболно първенство на България. Играе се до две победи в три мача.

Тимът на Константин Папазов нямаше никакви проблеми в мача, а в последната част направи серия от 24:5 точки.

За Левски се отличиха Арън Харпър с 22 точки, Доналд Коул и Георги Чековски с по 16 точки, Стефан Георгиев с 13 точки, Бойко Младенов с 11 точки и Асен Великов с 10 точки. За Спартак Илия Станков реализира 17 точки, а Тодор Тодоров с 13.

В Ботевград Балкан победи Евроинс Черно море (Варна) с 89:83 (29:20, 21:25, 13:22, 26:16) точки и поведе в серията с 1:0 победи.

Най-резултатни за Балкан бяха Йордан Бозов с 27 точки, Георги Давидов и Атанас Радев с по 19 точки. За Евроинс Черно море Димитър Мираковски записа 18 точки, Хрисимир Димитров - 17 точки, Гари Уеър - 16 точки, Симеон Ценов и Александър Янев - по 10 точки.

В дербито на четвъртфиналите Ямбол загуби у дома от Рилски спортист (Самоков) в драматичен мач със 72:73 (23:17, 15:16, 18:25, 16:15) точки.

Рилски спортист, който игра без контузените Александър Груев и Дейвид Бърджис, поведе в серията с 1:0 победи. Победата на гостите донесе Яне Петровски с два наказателни удара 12 секунди преди последната сирена. За Ямбол Златко Гочевски се отчете с 22 точки, Станислав Говедаров с 13 точки, Павел Маринов и Юлиан Радионов с по 10 точки. За Рилски спортист Яне Петровски завърши с 23 точки, Симеон Найденов с 15 и Травис Питърсън с 13 точки.

В събота Лукойл Академик (София) разби Черноморец (Бургас) със 130:89 (34:13, 28:24, 32:27, 36:25) точки. Вторите срещи са на 5-ти май, а евентуалните трети - на 7-ми май.