Левски постигна 14-а победа в Националната баскетболна лига за мъже, надигравайки Черноморец (Бургас) с 80:69 (26:13, 22:14, 16:23, 16:19) в мач от 21-ия кръг в зала „Универсиада“ в София. „Сините“ държат третата позиция в класирането, като имат и 7 загуби. Застигнатият от проблеми със състава Черноморец допусна девето поражение от 21 мача и дели четвърто-пето място със Спартак Плевен. Старши треньорът на гостите Васил Евтимов не можеше да разчита на контузените Тихомир Желев и Константин Коев, както и на Антъни Дженюари, който е пред раздяла с отбора.

„Сините“ започнаха уверено, със серия от 15:2 в първите 4 минути на срещата, а до края на първата част дръпнаха с 26:13. Домакините се възползваха от проблемите противника и постепенно увеличиха аванса си до 48:27 на почивката. Бургазлии не се предадоха и спечелиха третата част, намалявайки до 50:64 преди последните 10 минути, но баскетболистите на Левски не допуснаха разколебаване до края.

Ивица Радич изигра силен мач за „сините“ и допринесе за успеха с 23 точки и 8 борби. С 14 точки, 5 борби и 5 асистенции се отчете Марио Литъл, а Джош Паркър се включи с 12 точки и 6 асистенции.

Георги Боянов оформи „дабъл-дабъл“ от 34 точки и 10 борби за Черноморец, а Влатко Гранич добави 14 точки и 5 борби.

В друга среща от кръга седмият в класирането Академик (Пловдив) се справи като домакин на тима на Шумен със 79:66 (24:16, 26:18, 12:16, 17:16) за девета победа в НБЛ. За Шумен поражението беше 18-о от началото на сезона.

Двубоят стартира равностойно, но след 7 безответни точки в средата на първата част домакините поведоха с 18:11, а след 10 минути игра Академик взе аванс от 24:16. През втората четвърт пловдивчани продължиха да имат превъзходство, разликата стигна 20 точки и в края на първото полувреме воденият от Йордан Янков състав взе преднина от 50:34.

Гостите от Шумен започнаха по-уверено второто полувреме и със серия от 11:2 намалиха до 7 точки пасива си. Академик обаче пак вдигна разликата над 10 точки и след третата част водеше с 62:50. В началото на последната четвърт домакините вкараха 10 срещу само 3 точки за съперника и приключиха спокойно мача.

За пловдивчани, които бяха без Тони Гуджино и Робертс Фрейманис, като най-резултатен завърши Томислав Минков с 18 точки, 6 борби и 3 асистенции. Дейшон Найт отбеляза 15 точки и 2 борби.

Със 17 точки и 2 борби за Шумен се отличи Виктор Серафимов, а Деян Белич добави 15 точки, 8 борби и 3 асистенции.

В следващия кръг Левски гостува на Шумен, а Черноморец е домакин на Ямбол на 2 април. Ден по-късно Академик приема тима на Балкан в Пловдив.