Шампионът ЛукОйл Академик (София) постигна трудна победа като гост над Спартак Плевен с 84:80 в среща от 26-ия кръг на Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Във втория мач начело на тима на Георги Младенов "студентите" губеха с 40:43 след 20 минути игра, но през вторите две части бяха по-убедителни.

Най-резултатни за шампионите бяха Уили Дийн с 25 точки и Ристе Стефанов с 20, а за домакините с 24 точки завърши Александър Дяковски, а с 18 Хрисимир Димитров.

В София Левски нямаше никакви проблеми с БК Сливен и спечели със 101:58 (23:16, 28:13, 27:11, 23:18) точки.

„Сините” спечелиха първото полувреме с 51:29, а малко преди края на третата част водеха с 40 точки - 78:38. След това срещата се доиграваше. За Левски най-полезни с по 18 точки бяха Маркъс Хол и Павел Иванов, а с 16 завърши Стефан Георгиев. За Сливен с 14 точки завърши Петрослав Зафиров.