Българският център Васил Евтимов изигра поредния си силен мач за Климамио Болоня, но неговия отбор загуби първия си мач от втората фаза на италианското баскетболно първенство. Двубоят бе изключително равностоен до самия му край, но в крайна сметка победата отиде при домакините от Варезе, които биха с 83:81.

Евтимов отново се показа като един от най-полезните играчи на тима от Болоня, като само за 18 минути на паркета вкара 10 точки и взе 8 борби. Исканият от българския ЦСКА Робърт Фулц се появи за кратко на игрището и не направи нищо запомнящо се.

Друга трансферна цел на „червените” – Илиян Евтимов – бе от страната на победителите днес. Заедно със своя ВидиВичи Болоня, Евтимов се наложи убедително над Снайдеро Удине с 80:62. Българският талант игра цели 28 минути, най-много дотук през сезона за него, вкара 8 точки (две тройки) и взе 7 борби.

И двамата братя Евтимови получиха доверието на своите треньори и започнаха като титуляри.