Академик Бултекс 99 (Пловдив) победи гостуващия Академик (София) с 85:72 (23:8, 19:21, 21:20, 22:23) в първа среща от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже и записа четвърти пореден успех.

Победата не дойде лесно, въпреки че два пъти домакините правиха разлика от 20 точки. Гостите успяваха да се върнат в мача с агресивна защита и добра далечна стрелба, но в крайна сметка по-опитният тим на Академик Бултекс 99 спечели мача.

Домакините изиграха страхотна първа четвърт, след която поведоха с 15 точки, а в края на втората част преднината им достигна 20 точки при 42:22.

Играчите от пловдивския тим продължиха да играят добре и след почивката и 2:33 минути преди края на третата четвърт имаха аванс от 21 точки - 58:37.

Гостите започнаха последните 10 минути със серия от 10:2 и намалиха изоставането си на 6 точки - 59:65, но тройка и фаул на Васил Бачев и бърза атака на Дайшон Найт отново направи разликата двуцифрена и тя се запази до края.

Петима играчи на победителите записаха двуцифрен актив. Дайшон Найт беше най-резултатен с 19 точки, Питър Олисемека направи "дабъл-дабъл" - 18 точки и 17 борби, Васил Бачев вкара 15 точки, а Александър Груев и Младен Виткович добавиха по 12.

За гостите се отличи Николай Грозев с 28 точки, Николай Николов вкара 12, а Костадин Лазаров - 11.

След успеха пловдивчани се изкачиха на пето място в класирането на Лигата с 18 точки, а Академик (София) остава на седма позиция с 16 точки. /БТА