Плейофните двойки в Националната баскетболна лига вече са ясни. До края на редовния сезон остава един кръг, но резултатите в него няма как да променят съперниците в плейофите.

Двубоите от последния кръг от редовния сезон в НБЛ ще се изиграят на 24-и април.

В 27-ия кръг ще се срещнат: Спартак Плевен - Академик София от 18 часа, Рилски спортист - Ямбол от 18 часа, Академик Бултекс 99 - Черно море Тича от 18.30 часа и Берое - Балкан от 19 часа.

Първите мачове от плейофите в Националната баскетболна лига пък са на 27-и април. Последната въпросителна е свързана с четвъртото и петото място, където за момента са съответно Академик Бултекс 99 и Рилски спортист. Двата отбора са с баланс 12-11, като при равенство и след последния кръг, четвърти ще е пловдивският тим заради по-добрите показатели в директните мачове.

При равенство между Академик София и Черно море Тича, „моряците“ ще са последни заради по-лошия баланс срещу своя съперник и няма да участват в плейофите.