Националният отбор на България по баскетбол за мъже победи сръбския Хемофарм със 101:82 (28:17, 29:22, 21:20, 23:23) във втората контролна среща между двата тима, след като вчера възпитаниците на Пини Гершон също постигнаха успех с 89:77.

Българите поведоха за първи път към средата на първата четвърт и до края на срещата не изпуснаха преднината си. Две минути преди почивката авансът на нашите дори достигна до 24 точки при 53:29. След почивката момчетата на Гершон поддържаха постоянна разлика от 15-20 точки и не допуснаха изненада.

Ърл Роулънд беше най-полезен за трикольорите по 15 точки и 9 асистенции. Тодор Стойков също завърши с 15 точки, Стефан Георгиев добави 14 точки и 6 борби, Филип Виденов вкара 12 точки, а Калоян Иванов се отличи с 11 точки и 7 борби. За сърбите най-добър беше Милян Павкович с 23 точки и 8 асистенции.

България продължава подготовката си за финалите на Европейското първенство в Полша през септември с участие на турнир в Марибор от 28 до 30 август, където ще срещне домакините от Словения и Гърция.