С Филип Виденов в състава си Цървена Звезда победи като домакин Бенетон Тревизо (Италия) със 104:83 точки в мач от 6-ия кръг в група F на Юрокъп. Това е пети успех за сръбския тим, който вече си осигури участие в следващата фаза на турнира.

Виденов бе резерва и за 23 минути на терена вкара 15 точки, спечели 3 борби, направи 2 асистенции, 1 "чадър" и 1 "открадната топка".

Българинът Илиян Евтимов бе титуляр и игра 30 минути при загубата на неговия АЕЛ (Лимасол) със 74:81 точки като гост на Елан Шалон (Франция) в мач от 6-ия кръг в група "Д" на турнира по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа.

Евтимов записа 10 точки, 4 борби, 4 асистенции, 2 "откраднати" топки и 1 "чадър".

АЕЛ е втори в класирането в групата с актив от 9 точки, а лидера е Елан Шалон (Франция) с 10 точки.