Изключително трудна победа завоюваха баскетболистките на Дунав 8806 в своя втори мач срещу отбора на Монтана 2003. Последната четвърт беше решаваща за успеха на „сините феи“, които взеха двубоя с резултат 64:59 (10:23, 21:15, 16:13, 17:8).

Гостенките от Монтана отбелязаха първите два коша, а стрелбата на дунавки не вървеше. Така, в края на първия период резултатът беше 10:23 в полза на Монтана. Още с началото на следващата част съперниците на „сините феи“ отбелязаха кош и поведоха с 16 точки. Мерике Андерсон поведе съотборничките си към стопяване на пасива и с целенасочена игра се стигна до 20:26 за гостите. На почивката, обаче резултатът беше 31:38.

Последните две части на двубоя преминаха изключително напрегнато и нервно. Играта беше кош за кош и това доведе до излизането на Виолина Кочева, заради 5 лични нарушения. Кристина Сантяго получи контузия, но продължи да се бори до край. 10 минути преди края резултатът на таблото беше 47:51 за Монтана, но публиката направи всичко по силите си, за да вдъхнови своя отбор.

Най-резултатна за отбора на Дунав беше Мерике Андерсон с 22 точки. Кристина Сантяго направи дабъл дабъл с 15 точки и 10 борби, а Радостина Димитрова добави 12 точки.

За Монтана 2003 най-много точки отбеляза Радостина Славова – 19, а Олена Самбурска записа 13 точки. Милена Томова добави 12 точки и 14 борби.

В четвъртък и петък предстоят още два двубоя на „сините феи“ срещу отбора на Монтана 2003 и те практически са на крачка от финала.