С Филип Виденов в състава си Цървена Звезда загуби като домакин от Нимбурк (Чехия) с 55:73 точки в 5-ия кръг в група "Л" от втората групова фаза на турнир Юрокъп.

Това е втора загуба за сръбския тим. Виденов бе титуляр и за 31 минути на терена вкара 10 точки, спечели 1 борба и добави 1 асистенция и 1 "открадната" топка.

Преди последния кръг на група "Л" три отбора са с еднакъв актив от 3 победи и 2 загуби - Цървена Звезда, Гран Канария 2014 и Нимбурк. Четвъртият отбор в групата Тюрк Телеком е с 1 успех и няма шансове за финалната фаза на турнира.

Братята Васил и Илиян Евтимови бяха резерви при загубата на техния АЕЛ (Лимасол) като гост на Ден Бош (Холандия) със 79:91 точки в 5-ия кръг от втората групова фаза на турнира по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа.

Васил Евтимов завърши с 3 точки, 11 борби, 2 асистенции за 21 минути игра, а Илиян - бе на терена 17 минути и записа 12 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 "открадната" топка.

АЕЛ е на последното място в класирането с 1 победа и 4 загуби.