Екатерина Димитрова и нейният Макаби Рамат Хен измъкнаха победа с 2 точки в израелското първенство след 96:94 точки срещу Елизур Холон.

Катето бе титуляр и игра 23 минути, за които завърши с 4 точки, 3 борби и 3 откраднати топки. С този успех Рамат Хен вече е с 4 победи и 3 загуби, а в следващия кръг на 26-ти ноември гостува на Бней Йехуда.

В срещата с Елизур Холон Катя Димитрова и съотборничките й изоставаха с 16:27 след първата четвъртина и с 38:51 точки на почивката. Макаби Рамат Хен обаче направи много силна трета част, която взе с 27:21 точки и продължи в същия дух през последните 10 минути. Мачът се реши във финалните секунди, когато тимът на българката поведе с 2 точки и буквално оцеля в последните 30 секунди.