Нефтохимик 2010 (Бургас) запази аванса си на върха на генералното класиране в Националната баскетболна лига за жени, след като надви гостуващия Левски с категоричното 75:43 (24:3, 18:15, 21:8, 12:17).

Бургазлийките водят с две точки срещу отбора на Хасково 2012, който пък победи Рилски спортист (Самоков) като гост със 74:48 (12:9, 20:18, 20:7, 22:14). Последният мач от кръга противопоставя Дунав 8806 (Русе) и Монтана 2003.

БК Левски - жени

източник: LAP.bg, Димитър Димитров

Нефтохимик унищожи съпротивата на гостите от София още в първата четвъртина, в която бургазлийките отбелязаха 18 поредни точки. Левски пък стигна до първата си след 4:48 минути игра, когато точна от бялата линия за свободно хвърляне беше Александра Петрова. Нефтохимик спечели частта при 24:3 и нямаше проблеми до края на мача, а най-резултатна за бургазлийките беше Росица Йовчева с 16 точки. Други 15 пункта и 17 спечелени борби добави Габриела Костова, докато за Левски най-резултатна беше Габриела Николова с 18 точки. Тя също записа "дабъл-дабъл" с 11  спечелени борби.

Нефтохимик 2010

Рилски спортист бе равностоен срещу Хасково в началото на мача, но домакините водеха за последно след кош на Цветелина Николова в 1:49 минути преди края на втората четвъртина. Последва серия от десет поредни точки в полза на баскетболистките от Хасково, благодарение на което те направиха пълен обрат и дори завършиха втората част на мача с  категоричното 20:7.

Хасково нямаше проблеми до края на мача, а Анита Тейалани довърши своя "дабъл-дабъл" при забележителните 16 пункта и 20 спечелени борби. Същото направи и Анна Кириенко с 16 точки и десет спечелени борби, а Олга Дубровина се присъедини към тях с 22 пункта и 11 асистенции. Най-резултатна за домакините от Рилски спортист пък беше Теодора Динева с 19 точки.