Нефтохимик Бургас постигна пета поредна победа в Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени. Възпитаничките на Петко Маринов победиха гостуващия Левски със 71:58 (16:16, 28:10, 15:14, 12:18) точки.

Отборът от Бургас е начело в класирането с пълен актив от 10 точки. След равностойна първа част, домакините решиха мача със силна втора четвърт, която спечелиха с 28:10. На почивката Нефтохимик водеше с 18 точки разлика - 44:26. През третата част баскетболистките от Бургас поведоха с 23 точки (59:36) и до края не изпуснаха водачеството си в резултата.

За победителките се отличи Тани Робинсън, която завърши с дабъл-дабъл - 25 точки и 14 борби. 20 точки и 14 борби добави Ашли Гейл, а 12 точки реализира Анна Соколан.

За сините Даниела Петева вкара 20 точки, Христина Иванова се отличи с 15 точки, а с 11 точки завърши Елена Янкова. За Левски това е четвърта загуба от шест мача.