Нефтохимик 2010 оцеля след драма в бургаската зала „Бойчо Брънзов” срещу Монтана 2003, пише bgbasket.com. Баскетболистките на Петко Маринов спечелиха с 95-93 след изиграването на две продължения. Така те продължават да са едноличен лидер в класирането с 20 победи и 2 загуби, а серията от 4 поредни победи на монтанки бе прекъсната и те са четвърти с актив 10-11.

Отборите си размениха по една силна част през първото полувреме и по една много равностойна през второто, за да се стигне до няколко смени на водачеството и изравнявания и разлика не по-голяма от 3 точки за който и да е от отборите през цялата четвърта част. Така след 76-76 мачът влезе в продължение, в което разликата отново не надвиши 3 точки и отборите отново не успяха да излъчат победител след 86-86. Тройка на домакините ги изведе напред в началото на второто продължение, но 40 секунди преди изтичането на 50-тата минута игра таблото отново показваше равенство – 93-93. Олга Дубровина вкара за Нефтохимик и по този начин оформи крайния резултат.

За победителките до трипъл дабъл се доближи Олга Дубровина с 20 точки, 16 борби и 9 асистенции. Ашли Гейл добави 22 точки и 11 борби, а 19 наниза Анета Митева.

За Монтана 2003 Милена Томова завърши с 28 точки и 14 борби. Олена Самбурска изигра силен мач, записвайки 20 точки, 8 асистенции и 6 борби, а с 16 точки и 13 борби се отчете Радостина Славова.

До края на редовния сезон остават три кръга, а в следващия Нефтохимик 2010 почива, докато Монтана 2003посреща Левски.