Нефтохимик изравни резултата във финалната серия срещу Дунав, в женското баскетболно първенство . Бургазлийки се наложиха със 75:68 (20:15, 22:25, 20:19, 13:9).

Серията ще продължи в Русе на 30-ти април и 1-ви май.

Минута, след началото на срещата, Мерике Андерсон откри двубоя с точна стрелба от двете точки и момичетата на Георги Божков поведоха до 11:5. Тогава последва силна серия на домакините от Нефтохимик 2010 и те успяха да поведат 12:11 и да вземат първата четвъртина с 20:15.

Добри изяви на „сините феи“ във втората десятка на мача доведоха до 25:22 за дунавки. Те успяха да наваксат изоставането си и да го стопят до 2 точки. Така на полувремето резултатът беше 42:40 за бургазлийки.

С началото на третата част на двубоя „сините феи“ се постараха да достигнат Нефтохимик 2010 и дръпнаха със серия от 5 точки, но домакините ги наваксаха и отново поеха крехко водачество. В последните 10 минути момичетата на Петко Маринов успяха да вземат мача, като след четири поредни точки на домакините при 67:65, „сините феи“ не успяха да реализират попадения, а бургазлийки бяха по-точни. Минута преди края на мача Аманда Джонсън излезе за 5 лични нарушения.

Предимството на Нефтохимик 2010 в мача беше по-точната стрелба от игра – 48% срещу 38%, иначе двата отбора бяха равностойни под коша.

За Дунав 8806 Кристина Сантяго завърши с дабъл-дабъл - 17 точки и 12 борби. 13 точки и 6 борби добави Аманда Джонсън, а 10 точки записа Мерике Андерсон.

Вийве Кай Ребане завърши с 23 точки и 13 борби. 17 плюс 10 борби добави Ашли Гейл, а с 15 точки завърши Олга Дубровина.